Minulé ročníky

O Zlomvazu

Festival Zlomvaz vznikl v roce 1994 z iniciativy studentů katedry produkce DAMU jako příležitost k setkávání studentů a pedagogů vysokých divadelních škol.

Tradiční program Zlomvazu spočívá v divadelní přehlídce studentů vysokých uměleckých škol z České a Slovenské republiky, konkrétní podobu festivalu si však určují sami studenti, konkrétně vždy studenti 2. ročníku katedry produkce DAMU, kteří přehlídku organizují. Zlomvaz se tak každý rok může odehrávat jinde, na jiné téma, s offprogramem či bez něj.

Letošní ročník festivalu se koná 18.- 21.května 2011. Hlavním cílem tohoto ročníku festivalu je setkání studentů a pedagogů uměleckých škol České a Slovenské republiky s důrazem na konfrontaci jejich aktuální práce. Pro osmnáctý, tedy první plnoletý ročník, si náš tým vybral mírně lechtivé téma - voyeurismus. Nemyslíme tím sexuální deviaci, ale sledování a pozorování lidí, předmětů, činností. Dle našeho mínění je každý divák svým způsobem voyeur.

Zahájení festivalu se uskuteční 18. května, začne průvodem z divadla DISK, od kterého se půjde do divadla Archa na Poříčí. V Arše se můžete těšit na moderátorskou dvojici Saskii Burešovou a Alexandra Hemalu, divadelní trenažéry či na koncerty Dana Bárty a skupiny Photolab.

Divadelní sekce festivalu, která se bude odehrávat v divadle DISK a ve Studiu Ypsilon, bude rozdělena na sedm soutěžních a přibližně dvacet nesoutěžních inscenací uměleckých škol. Soutěžní část přehlídky bude hodnotit odborná porota, která bude vybrána z řad divadelních kritiků, režisérů a herců.

Kromě divadelní sekce se můžete těšit na bohatý offprogram, který se bude odehrávat kromě DISKU a Studia Ypsilon také v kavárnách Krásný Ztráty a Montmartre, nebo ve sportovní hale Folimanka, kde se uskuteční tradiční Zlomvazcup. Kromě Dan Bárty a Photolabu na Zlomvazu vystoupí např. kapely Fekete Seretlek, Gulo čar, Jelení Loje, DJ´s a mnoho dalších. Čeká vás také přednáška o novém cirkuse Ondřeje Cihláře, filmové projekce, představení magisterských prací studentů produkce DAMU nebo exkluzivní taneční projekt vzniklý speciálně pro letošní Zlomavz.

Zlomvaz bude a bude stát za to!