Zlomvaz Festival

Mladí evropští divadelníci se opět sejdou na DAMU

26. 4. 2016, 12:04

Během čtyř festivalových dnů se na prknech, která znamenají svět, představí více než 25 projektů z různých zemí Evropy. Zastoupeny jsou tradičně fakulty AMU – pražská DAMU a HAMU, brněnská JAMU a slovenská VŠMU. Nově dorazí i hosté z AKU Banská Bystrica, polskou Vratislav bude reprezentovat PWST a z Budapešti přijedou studenti ze SZFE.

„Letošní ZlomDAMUvaz je opravdu mezinárodní přehlídkou divadelních škol. Podařilo se nám získat grant z Visegrad Fund, díky kterému se naše hlavní programová linka zaměřuje na 4 členské země. Čtyři dny festivalu, čtyři tematické večery. Tyto středoevropské vody ale rozvíří ještě norský projekt Hurray Hanne cestující až z Osla,“ představuje festival jeho projektová manažerka Kristýna Řepová.

Festival však není jen divadelní přehlídka. Pro návštěvníky jsme připravili workshopy s českými i zahraničními lektory, jako jsou například Petr Váša, Boris Bakal, Simon Schlingplaesser nebo Corinna Vitale. Témata se prolínají různými oblastmi: od dramaturgie přes básnictví po práci s hlasem a vyjadřování pohybem.

V rámci rozsáhlého doprovodného programu nebudou chybět koncerty, filmy a diskuze, které bude hostit kavárna Na Hollaru v budově FSV UK. Dále pak rooftop bistro, Zlomcup, chillout zóna, dekorace a světelné instalace. Střecha DISKu poskytne návštěvníkům útočiště v podobě jídla, pití a čerstvého vzduchu a jakmile se setmí, promění se v soukromé střešní kino s tematickým filmem na každý večer. Chillout zóna mluví sama za sebe – výstava knih Book Me, poklidná hudba, zkrátka odpočinek pro tělo a uklidnění pro mysl. A chybět nemůže ani legendární Zlomcup, protože i divadelníci vědí, jak sehrát pořádný fotbalový zápas!

Předprodej bude zahájen 20. dubna a akreditaci zahrnující vstup na šest představení hlavní přehlídky a dva vstupy na offprogram bude možné zakoupit na pokladně divadla DISK, v kavárně Na Hollaru v budově FSV UK a rezervovat online na www.divadlodisk.cz. Cena je 200 Kč (100 Kč pro studenty AMU).

Kompletní program na jednotlivé dny i mnoho dalších informací naleznete na facebookové události a na webových stránkách festivalu www.zlomvaz.cz.