Program po jednotlivých dnech

Kompletní program v PDF

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Ductus Deferens²

29. 9. 2021 10:00 - 11:00

Ductus Deferens² je první vzniklou inscenací souboru, která ho de facto pojmenovala. Jedná se o inscenaci vzniklou čistou improvizací po všech tvůrčích složkách. Hra se napsala hrou. Pojednává o dospívání pubertálního chlapce, který zápasí se světem hormonálního rozvoje. Zcela primitivní a lehké téma je ovšem naprostou vážností hereckých výkonů humorně autentické. Edukativní cestou převypráví příběh sledem revuálních skečů, hudebních a pohybově-tanečních výstupů. Cílem zkoušení inscenace bylo zkoušení samotné, protože se stalo kreativním prostorem pro objevování zazších hranic činoherního divadla, aniž by bylo upíráno jeho principům.

Režie / Director: Herman Čolek
Dramaturgie / Dramaturgy: Jan Staněk
Scéna a kostýmy / Scenography and costumes: Julie Sztogrýnová
Hudba / Music: Otakar Bosman
Hrají / Cast: Marek Frňka, Barbora Vágnerová, Jan Staněk, Petr Matyáš Cibulka, Tomáš Čapek, Mates Petrák/Marek Gaj, Otakar Bosman

Ductus Deferens² is the first production created by the ensemble that gave it its name. It is a production created by pure improvisation following all creative components. The play was written by the play. It deals with the coming of age of a pubescent boy who struggles with the world of hormonal development. The utterly primitive and light-hearted subject matter is, however, humorously authentic through the sheer seriousness of the actors‘ performances. It retells the story in an educational way with a succession of revual sketches, music and movement and dance performances. The aim of rehearsing the production was the rehearsal itself, as it became a creative space to explore the outer limits of drama without denying its principles.

Podrobnosti

Datum:
29. 9. 2021
Čas:
10:00 - 11:00
Rubrika Akce:

Místo konání

DAMU
Karlova 26
Praha, Praha 116 65 Česká republika
Telefon:
777817196

Pořadatel

Festival Zlomvaz