Program po jednotlivých dnech

Kompletní program v PDF

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Za zavretými dverami

2. 10. 2021 14:00 - 14:20

80Kč – 100Kč

„Měla jsem pocit, že je mezi námi neobyčejné napojení. Že je čarovnej, magickej. A jak mi voněl. Jako kytka, zahrada. O to víc, když s ním prožiješ něco takovýho. Prohlubuje to ten vztah, sbližuje tě to. Říkával, že jsem vidoucí. Že vidím až za ty hrozný věci, že vidím, že není psychopat. To mě drželo v pozici, že jsem ten člověk, který vidí do podstaty věcí. Často říkával: “Ty seš svatá, ty máš na mě takovej vliv”. A pak taky, že: “ nikdy nikoho tak nemiloval“. A proto dělá takový věci. Není to tak jednostranný, že tě týrá. On má polohu, kterou jsem zbožňovala. Proto je tak těžký odejít.”

Taneční představení Za zavretými dverami podává výpověď o pocitech ženy, která za zavřenými dveřmi prožívá něco, co netuší ani její nejbližší.

Autor/ Author: Michaela Dzurovčínová
Režie a dramaturgie/ Directed and dramaturgy by: Michaela Dzurovčínová
Kostýmy/ Costumes: Elisa Neumannová
Light design/ Lighting design by: Tomáš Morávek
Hudba/ Music: BcA. Jan Vaniš
Choreografie/ Choreography: Michaela Dzurovčínová
Hrají/ Cast: Eva Rezová, Mates Petrák, Marek Gaja, Anežka Matoušková

„I felt there was an extraordinary connection between us. That he is magical. And how he smelled to me. Like a flower, a garden. All the more so if you experience something like this with him. It deepens the relationship, it brings you closer. He said I was a seer. That I see beyond those horrible things, that I see that he is not a psychopath. That kept me in the position of being the person who sees the essence of things. He often said, „You are a saint, you have such an influence on me.“ And then also, „he never loved anyone so much.“ And that’s why he does such things. It’s not so one-sided that he’s torturing you. He has a position that I adored. That’s why it’s so hard to leave. „

The dance performance Za zavretými dverami gives a statement about the feelings of a woman who is experiencing something behind closed doors that even her closest ones have no idea.

Podrobnosti

Datum:
2. 10. 2021
Čas:
14:00 - 14:20
Cena:
80Kč – 100Kč
Rubrika Akce:

Místo konání

K222

Pořadatel

HAMU